forum.ireksoftware.com

Discussion board of IrekSoftware.com products.

NOTE: This forum is READ ONLY

All times are UTC [ DST ]




 [ 5 posts ] 
AuthorMessage
Posted: Wed Jun 16, 2004 10:44 pm 
Program jest OK !

Jestem w fazie 30 dniowego testu i pewnie go kupię bo jest naprawdę super ale znalazlem pewną wadę. Być może nie doszukałem się w ustawieniach odpowiedniej opcji...

Ktoś wysyła mi np 10 mail'i z obrazkami JPG o wielkości 3 MB każdy. TrayHelper ściąga całość zamiast nagłówków co powoduje, że mam zapchane łącze przez pewien czas. Ponieważ ściągam normalnie pocztę OE więc łącze moje jest 2 razy obciażane tym samym transferem.

Czy to jest wada programu czy błąd w moich ustawieniach ?

Dziękuję za podpowiedź.
Robert


Top
  
 
 Post subject:
Posted: Thu Jun 17, 2004 4:05 pm 
Online
Site Admin

Joined: Sun Oct 12, 2003 9:12 pm
Posts: 263
Location: Krakow, Poland
Tray Helper dziala w ten sposob iz sciaga cala tresc wiadomosci tylko za 1 razem - potem tylko naglowki. Mozna wymusic aby pobieral jedynie naglowki (sciagniecie wiadomosci nastapi przy pierwszej probie jej otwarcia) - odpowiedni przelacznik znajduje sie w menu konfiuracyjnym (ustawienia konta / przycisk wiecej ustawien).

Prosze dac znac czy pomoglo :)
Pozdrawiam !
Irek


Top
   
 
 Post subject:
Posted: Fri Jun 18, 2004 1:03 am 
irekz wrote:
Mozna wymusic aby pobieral jedynie naglowki (sciagniecie wiadomosci nastapi przy pierwszej probie jej otwarcia) - odpowiedni przelacznik znajduje sie w menu konfiuracyjnym (ustawienia konta / przycisk wiecej ustawien).


Wszystko jasne... Według mnie nieco mylący jest opis tej opcji 8)

W zakładce "Więcej ustawień" jest pole typu checkbox z opisem:

Automatycznie ściągaj treść wiadomości (odznacz to pole aby TH ściągał tylko nagłówki)

Oczywiście miałem to zaznaczone, ponieważ skojarzyłem, że jeśli pole jest odznaczone czyli jest widoczny ptaszek w polu to TH ściągnie tylko nagłówek.
Jednym słowem - odznaczone = widać ptaszek.
Logika jest odwrotna do mojej lub precyzja języka polskiego stoi pod duzym znakiem zapytania. To tak jak z czynnością rozłożyc namiot :wink:

Może warto zmienic opis na :
Zaznacz to pole, żeby TH ściągał całość mail'a.

Myślę, że to powinno rozwiązać takie nieporozumienie.

Oczywiście teraz jest OK.

Brakuje jeszcze jednej rzeczy - pokazania nagłówka mail'a i kilku wierszy mail'a (do zdefiniowania np. 10 linii).
To się przydaje do określenia czy chcę dany mail przeczytać czy od razu skasować. Widziałem coś takiego w programie Mail Box Dispatcher, który ma o wiele mniejsze możliwości od Tray Helper'a.

Pozdrawiam,
Robert


Top
  
 
 Post subject:
Posted: Fri Jun 18, 2004 6:51 pm 
Online
Site Admin

Joined: Sun Oct 12, 2003 9:12 pm
Posts: 263
Location: Krakow, Poland
Witam :)
Zgodnie z zugestia w nastepnej wersji opis pola zostanie zmieniony.
Co do pokazywania kliku linijek to gdzie takowy opispowinien sie pojawiac ?
Pozdrawiam i dziekuje za cenne uwagi!
Irek


Top
   
 
 Post subject:
Posted: Fri Jun 18, 2004 11:47 pm 
irekz wrote:
Zgodnie z zugestia w nastepnej wersji opis pola zostanie zmieniony.


:D

Quote:
Co do pokazywania kliku linijek to gdzie takowy opis powinien sie pojawiac ?


Mam 2 pomysły:

1. Po kliknięciu na linię informującą o mail'u (w listingu maili, które są na serwerze) w dolnej części ekranu pojawia się nagłówek + kilka linijek mail'a. Przewijane oczywiście typowym suwakiem, żeby nie zajmowało to dużo miejsca. Można pomyśleć o regulacji wysokości okna podglądu jako chwytana myszką linia i przesuwana w górę/dół. Wysokość okna podglądu oczywiście powinna być zapamiętana.

2. Po podwójnym kliknięciu na mail w listingu przy zaznaczonej opcji "pobieraj tylko nagłówki" pokaże się to, o czym mówimy w nowym oknie czyli jak do tej pory treśc mail'a. Można dodać wtedy przycisk "Pobierz treść całego mail'a z serwera" w tym oknie, który będzie wczytywał z serwera całość i pokazywał w normalnej formie.

Dodatkowym pomysłem, poza nawiasem niejako, jest opcja pokaż nagłówek mail'a przy normalnym czytaniu

Pozdrawiam,
Robert.


Top
  
 
 [ 5 posts ] 

All times are UTC [ DST ]


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum